Erinevaid näitusi Disainiööl jagub: vahemere tööstusdisaini näiteid, ülikooli lõputöid nii meilt kui mujalt, graafilist disaini, mõtisklusi postindustraaliast ning uudsete materjalide katsetusi. Seega, tutvume näitustega lähemalt.

_________________________________

„LOODUD ITAALIAS. Võimatu võimalikuks muutmine"

Näitus koondab arvukalt omanäolisi lugusid, püüdes visandada Itaalia mitmekülgse tootmissektori kvaliteeti ja eripärasid. Nende rahvuslike näidete hulgas paistavad silma kangekaelne otsing täiuslikkuse järele, itaallaste tuntud vaim, mis kannab uusi lahendusi ning pidev tung katsetada ja materjalide piire nihutada.Rohkem infot siin.

_________________________________


Arts Thread disainikoolide lõpetajate näitus koostöös GuccigaDisainiöö esitleb uhkusega tänavuse festivali teemale „DESIGN 4.0. AI: tööstus või töötus?“ toetudes välja valitud disainikoolide lõpetajate töid üle maailma: Arts Thread Global Design Graduate Show 2022 koostöös Gucciga.

Vaata täpsemalt!

_________________________________


Uudne materjalidisaini näitus „MATERIAL II“

Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) koostöös valminud näitus toob kokku teadlaste, ettevõtete ja disainerite poolt arendatud uudsed materjalid ja tehnoloogiad ning avab, kuidas on keskkonnakriisis muutumas ressursi ja materjaliloome tähendus.

Tutvu näitusega lähemalt.

_________________________________
Disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanek

Disainiöö festivali üheks põhiosaks kujunenud disaini- ja arhitektuurikoolide näitus on tormiliselt muutuvas maailmas aina tähtsam, sest kas pole just haridus- ja teadusasutused need kohad, kus mäng katsetamise ning traditsiooni vahel “päeva päästab”? 

Tänavu osalevad väljapanekus Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini, ehte- ja sepakunsti, moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini ning sisearhitektuuri osakonnad; Kõrgem Kunstikool Pallas; Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool.

Vaata maailma muutvaid projekte siit!

_________________________________
Rahvusvaheline kujundusgraafika näitus „Lootusrikas“


Tänavune teema on inspireeritud maailma poliitilisest, majanduslikust ja ökoloogilisest olukorrast. Me pole veel kaotanud lootust positiivsetesse arengutesse ja võimesse korraldada oma tegevusi jätkusuutlikult. Kollektsioonis näeb nii tudengeid kui vanameistreid.

Rohkem infot näituse tutvustuses.

_________________________________
Postindustriaalse kunsti grupinäitus „Tundmatu tõrge“

„unknown error“ on postindustriaalse kunsti grupinäitus, milles loovad konteksti eri käekirjadega kunstnikud, disainerid ning filosoofid.

Loe edasi.

_________________________________