Septembri alguses selgusid Eesti tootedisainiauhinna BRUNO konkursi teise vooru pääsejad, milledest parimad pärjatakse BRUNO auhinnaga. Töid hindas rahvusvaheline žürii, mille liikmed on Päivi Tahkokallio (Soome), Anthony Luciano (USA), Merike Rehepapp (Eesti), Sergio Davila (Mehhiko) ja Spyros Bofylatos (Kreeka).

Ka tänavu selgitame #Disainiöö raames välja BRUNO 2022 rahva lemmiku!
Oma hääle andmiseks tuleb vajutada LIKE nuppu Facebookis oma lemmik disain(er)i poolt. Hääletada saab kuni 23. septembrini.

Võitja kuulutame välja 23. septembril BRUNO pidulikul autasustamisel!
BRUNO nominentide näitus on Disainiööl avatud 19.09.—25.09.2022!

BRUNO žürii liige, disainikoolitaja ja tootedisainer Merike Rehepapp, hindab konkursile esitatud tööde taset väga erinevaks: on absoluutseid tippusid, aga ka alles ürituse tasemele jäänud lahendusi, ning ilmselgelt selguvad võitjad esimeste seast. “Disainis otsin ma alati kõigepealt eesmärki - miks ehk mille jaoks on toode loodud, miks peaks veel ühe sellise eseme siia maailma sünnitama, kuidas ja mis suunas see maailma muudab? Hindan kõrgelt ratsionaalsust ja ausust nii pildis kui sõnas ning lugupidamist vaataja ja kasutaja suhtes, seda kui toodet ei ilustata ega räägita paremaks."

Dr. Spyros Bofylatos, disainsüsteemide ja disainijuhtimise ekspert Kreekast, peab kaasaegse disaini kõige olulisemaks komponendiks jätkusuutlikkust, ning just seda hindab ta ka BRUNO konkursile esitatud töödes. „Jätkusuutlikkuse hindamisel lähen ma kaugemale pelgalt looduskeskkonnaga seonduvast aspektist, hinnates ka toodete sotsiaalset mõõdet ja esteetikat. Näen oma töös üha enam, kuidas käsitööna loodud disainlahendused, vastandina masstootmisele, on muutunud viisiks jõuda inimestele hingeliselt lähemale ning luua tähenduslikumaid elutsükleid.“

Eesti tootedisainiauhinda BRUNO annab välja Eesti Disainerite Liit (EDL) Eesti väljapaistva toote või tooteseeria eest, mis on valminud kas disaineri enda initsiatiivil, tiimitööna või tootja/tellija tellimustöö tulemusena. Auhinnad antakse välja elustiilitoote, elukeskkondliku toote disaini ja insenertehnilise toote disaini kategooriates, lisaks kategooriateülene elumuutva disaini preemia.

_______________________
#BRUNOD2022
#eestidisainiauhinnad
www.tallinndesignfestival.com
www.edl.ee