Ka sel aastal on festivali põhiline toimumiskoht Põhjala tehas, kuid tänu #Disainiöö satelliitidele saab festivalist osa kogu linn - üle Tallinna toimub arvukalt satelliitide poolt korraldatavaid näituseid, töötubasid, tooteesitlusi ja põnevaid eriüritusi, millel tasub kindlasti silm peal hoida!

Tarmo Luisk „Vähem on vähem" kunstnikuvestlus
@ Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum. Lai 17

24.09.2021 kl 17.30 / tasuta
Tarmo Luisu uus näitus on kantud ületarbimise, majanduskasvu ja rohepöörde vastuoludest. Manifesteerimise asemel kõneleb ta siiski esemete kaudu, millesse on märksõnadena koondunud lihtsus, polüfunktsionaalsus, emotsionaalsus ja sõltumatus.

Luisule omased industriaalse puudutusega esemed on oma modulaarsuses universaalsele ratsionaalsusele allutatud viidates samas teravmeelselt ka minevikule. Eksponeeritud esemed on sündinud paari viimase aasta jooksul ja eksponeeritud esmakordselt.Ringkäik näitusel „Klassikud. Ivo Lill”
@ Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum. Lai 17

23.09.2021 kl 17.30 / tasuta
Ivo Lill oli siinses klaasikunstis üks omanäolisemaid ja säravamaid autoreid. Tema mitmekülgse loomingu eripärasid avab ringkäigul näituse kaaskuraator Irene Lill, kes igapäevaselt töötab TalTechi ehitusjuhtimise professorina. Tema matemaatiliste teadmiste toel oli peamiselt külmtöötlustehnikas töötanud Ivo Lillel võimalik teostada mitmed oma keerulisemad monumentaalsed teosed.

Näituse koostamise aluseks on suures osas kunstniku perekonna mahukas kogu, mida täienavad muuseumi kollektsioonis olevad tööd ning arhiivimaterjalid. Näitusel on eksponeeritud ligi 150 teost, tegemist on Ivo Lille loomingu suurima ülevaatega.

#disainimuuseum
#ivolill
Proovisõit ja rattatuur Ampleri elektriratastega
@ Ampler Bikes. Telliskivi 60/2. A korpus

21.09—26.09.2021 / tasuta
Ampler Bikes teeb linnasõitudeks mõeldud kergeid elektrirattaid. Ampleriga sõitmine on lihtne – lihtsalt sõidad. Ei mingeid raskeid akusid, suuri ekraane ega muid segajaid. Kutsume sind osa võtma Ampleri linnatuuridest, neljapäeval ja reedel algusega kell 19.00. Kui sul juba on Ampleri ratas, siis võta see ühes või kui veel ei ole, siis saada meile e-mail ja anname sulle ratta omalt poolt. Tuur kestab umbes tund aega.

Ampler Bikes võitis 2020 EAS aasta disainirakendaja auhinna. Külasta meie showroomi, et meie elektriratastega lähemalt tutvuda ning proovisõitu teha!

REGISTREERU proovisõidule!
REGISTREERU linnatuurile!

amplerbikes.com
@amplerbikes
#amplerbikes
Tallinn Design House teeb kummarduse
Eesti disainiloomingule
@ Tallinn Design House. Rotermanni 14

23.09.2021 kl 18.00 / tasuta
TDH esitleb esmakordselt mastaapset Eesti disainiloomingu juuri tutvustavat foto- ja videoprojekti „Kummardus“, mis esitab jutustuse Eesti disainist, kus kohtuvad looming, loodus ja traditsioonid.

Viimase aasta jooksul on üle 50 Eesti disaineri looming viidud tähenduslikesse paikadesse üle Eesti ning üles pildistatud võttes arvesse aastaaegade mängulist vaheldumist.

Projekti loovjuht Piret Puppart tutvustab, kuidas Eesti silmapaistvate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest ja mõjutatud traditsioonide pikaaegsest säilimisest. Esmakordselt esitleme valminud fotosid ning videoid.

tallinndesignhouse.com
@tallinndesignhouse
@kummardus
#kummardus #eestidisain #estoniandesign
#tallinndesignhouse #tdhcollab #visitestonia

Garage48 x Digiehituse häkaton 2021
@ Online

24.09—26.09.2021 / tasuta
Digiehituse Häkaton toimub kolmandat korda: spetsiaalselt selleks sündmuseks moodustuvad väga erinevatest spetsialistidest koosnevad tiimid, kes 48 tunni jooksul ühendavad jõud ehitustööstuse digitaliseerimisplatvormi prototüübi loomiseks.

Häkatonile on oodatud arhitektid ja arendajad, BIM-i spetsialistid, töövõtjad, ehitusmaterjalide tootjad, tarkvarainsenerid, UI/UX-i disainerid, andmeteadlased, ärivisionäärid, üliõpilased, noored spetsialistid ja turundajad Eestist, Soomest ja kogu maailmast!

Ideede esitamise tähtaeg 19.09.
Lisainfo ja registreerimine SIIN.
Emerante x Eve Hansoni 2021 sügiskollektsiooni avalik pildistamine
@ Emerante mööblisalong. Peetri 77

24.09.2021 kl 17—20 / tasuta
Emerante mööblisalongis toimub kahe Kuldnõela ja Hõbenõelaga tunnustatud moedisainer Eve Hansoni uue sügiskollektsiooni avalik pildistamine. Osalejatel on võimalik kaasa elada professionaalsete moefotode valmimisele ja ühtlasi tutvuda Eve uusimate mudelitega - sel päeval on salong külastajatele avatud kella 10—22. Pärast kollektsiooni pildistamist on võimalik Eve loomingut lähemalt uurida, selga proovida ja selles ka fotograafile poseerida.

NB! Personaalse poseerimise võimalus on piiratud ja vajalik eelnev registreerimine. Kohad on piiratud!

emerante.ee
evehanson.com
@emerantesisustus
@evehansondesign
„Stalkeri" pop-up muuseum
@ Peetri 5, Noblessner
23.09—26.09.2021 kl 13—19 või kokkuleppel / tasuta
23. septembril kell 18.00
 avab Noblessneris uksed kultusfilmi „Stalkeri“ pop-up muuseum, kuhu sissepääs on tasuta! Pop-up muuseumi püsikollektsioonis on operaatori ning režissööri Arvo Iho unikaalsed fotod ja film „Stalkeri" võtteplatsidelt. Projekti „Tsoon" esitlusruumis on väljapanek plaanitava kunsti- ja ulmepargi kavanditest „Stalkeri" võttepaikades ja Ida-Virumaa postindustriaalsetel aladel, samuti läbilõige „Stalkeri" filmivõtete pärandi loost Eestis. Lisaks on aadressil Peetri 5 eksponeeritud Jaanika Arumi heliline ruumiinstallatsioon „Echo vaikuses", mida saab vaadelda kui oodi hüljatud maastikele.

Raul Kurvitz, projekti kunstiline juht
Indrek Leht, produtsent
Ehtekunsti näitused ja vestlusõhtud A-Galeriis
@ A-Galerii. Hobusepea 2

20.09, 22.09, 24.09, 25.09.2021 / tasuta
A-Galerii on Eesti autoriehete kodugalerii ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda üle saja autori loominguga. Galeriis avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi generatsioonide, vormide ja ideede. Iga käsitööna valminud ehe on kordumatu ning kannab autorile ainuomast käekirja ja kontseptsiooni, mida on teostatud meisterliku tehnikaga. Ehtepoe ja näitusepinnana esindab A-Galerii Eesti professionaalsete ehtekunstnike põlvkondasid.

20.09 18.00 Vestlusring teemal „Taas uus ja taaskasutus ehtes“, Sille Luiga, Andrei Balašov, Urmas Lüüs ja Kaia Ansip.

22.09 17.30 Liina Lelovi ja Valdek Lauri loeng teemal „Poliitilisus ehtes”. '

24.09 17.00 Tuur A-Galeriis ja näitustel Andrei Balašov „Soe suvi“ ja „Treasures from the sea“, läbiviijad Katarina Kotselainen ja Helle Ly Tomberg.

25.09 15.00 Marita Lumi kannelseeliku kontsert.

agalerii.ee
@a.galerii
#agalerii #taaskasutus
Galeriipood Vanalinnas Estonian Design House+
@ Suur-Karja 14

20.09—25.09.2021 / E-R 11—19; L 11—17 / tasuta
Eesti Disainerite Liidu algatusel on Tallinna vanalinnas avatud uut laadi showroom, kus oma loomingut tutvustavad paljud Eesti disainerid: Suur-Karja 14 aadressil asuvat kahte korrust täidavad jätkusuutlikkusest juhinduvad hoolikalt valitud moe- ja sisustusbrändid. Väljapanekus näeb muuhulgas spordirõivaid ja -pesu, mis on valmistatud kalavõrkude taastoodetud kiududest, hirvenahajääkidest saapaid ja kotte, autokummidest tenniseid ning vildist sisustustooteid.

Estonian Design House+ värskelt avatud galeriipoes on oma loominguga väljas näiteks Eve Hanson, August, Piret Loog, Tanel Veenre, Kelpman Textile, Süsimust, New Vintage by Kriss, Reet Aus, KIRA Shoes, Karl Joonas Alamaa, Stella Soomlais.

@estoniandesignhousePLUS

estoniandesignhouse.com

Töötuba „Kus kasvavad helmed”
@ Stuudio KlaasiPank. Heltermaa mnt 6, Kärdla, Hiiumaa

04.09; 11.09; 18.09.2021 kl 12—15  / tasuta
registreerumine kalli@ideeklaas.ee
September on loominguline kuu. Vananaistesuvi. Hiiumaal - Eesti klaasitööstuse hällis - saavad Disainiöö satelliitprojektina ja Vananaistesuve raames KlaasiPanga stuudios soovijad septembrikuu laupäevadel kella 12—15 vaadata ja ise proovida klaasi lõikamist, lihvimist, graveerimist, väänamist ja sulatamist. Samuti uurida, kuidas klaasi kui lõputult ümbertöödeldavat materjali taaskasutada, parandada, liimida. Aga ka katsetada, kuidas klaas 1000-kraadises leegis vedelaks muutub ja mida sellest teha õnnestub. Katsetused ja demonstratsioonid on tasuta, eelregistreerumine vajalik.

ideeklaas.ee
@klaasipank

#klaasipank #kuskasvavadhelmed #ideeklaas
ERKI Moeshow 2021 kollektsioonide näitus
@ Rotermanni 6

21.09—26.09.2021 kl 13—19 / tasuta
ERKI Moeshow, 1982. aastast alguse saanud EKA (endine ERKI) tudengite hullumeelne üritus on tänaseks kasvanud üheks pööraseimaks ja menukaimaks moekunstisündmuseks Eestis. Tänavu toimus ERKI Moeshow Patarei Merekindluses 34. korda, kus igal disaineril oli võimalus näidata oma loomingut eraldi iseseisvates lavaruumides.

Aadressil Rotermanni 6 tulevad esitlusele kolmteist komplekti iga ERKI Moeshowle pääsenud disaineri kollektsioonist. Mõned kollektsioonid on inspiratsiooni saanud näiteks metsaraietest, migreenihoogudest, Muhu kohalikest elanikest, mänguväljakutest kui ka juustehaigustest.

artun.ee/erki-moeshow
@erkimoeshow
#erki #erkimoeshow #erkimoeshow2021
ELKE x Muuto Webinar: Ideest eduka tooteni
@ Online + ELKE Mööbel. Järve 2

20.—25.09.2021 / Webinar 22.09.2021 kl 11 / tasuta
ELKE Mööbel ja Taani sisustusbränd Muuto kutsuvad disainihuvilisi 22. septembril veebi vahendusel kuulama Muuto loovjuhti Silke Fodget, kes räägib Muuto toodete loomisprotsessist, koostööst nimekate disaineritega ning Muuto suhetest värvidega. Skandinaavialikult puhta ja värske disainiga Muuto valikust leiab rohkelt mööblit, valgusteid ja mitmesuguseid sisustusaksessuaare, mille laia valikuga saab tutvuda ELKE Mööbli sisustussalongis, mis on avatud E-R kl 9—19 ja L 11—15.

Webinarile registreerimiseks kirjuta meiliaadressil elke@elkemoobel.ee.

@elkemoobel
#elkemoobel
#elkemööbel
#muuto
Esimene ekskursioon Naked Islandi töökojamajja
@ Laevastiku 3

21.09.2021 kl 16.00 / tasuta

Naked Island on kõigile tegutsejatele avatud töökojamaja Paljassaare alguses. Tegemist on kaasaegse ja mugava töö- ja loomekeskkonnaga inimesele, kel on vaja keevitada, hööveldada, saagida, puurida, valada, kruvida, sepistada, aga miks mitte ka disainida, modelleerida, leiutada, kududa või restaureerida.


Naked Islandit veavad Rael Artel ja Bruno Kadak, kes töötavad selle nimel, et Eesti kontekstis täiesti uudne co-working töökojamaja avaks kasutajatele uksed 2021. aasta septembris.


Disainiöö
raames toimub esimene avalik ekskursioon Naked Islandi hoonesse ning kõigil soovijail on võimalik tutvuda töökojamaja võimalustega.

nakedisland.eu
@nakedisland
„Kõik kindel pudenemas õhuks”
@ Laevastiku 3, Naked Islandi projektiruum

24.09—26.09.2021 kl 14—19 / tasuta
Näituse ametlik avamine R 24.09 kl 18.00
Virtuaalsete kehade poleeritud kiirusel näib kõik kindel pudenemas õhuks. Kujutledes Xenon tulede valgusvihku modelleerimas meie ihade piirialasid. Kriibitud metalne kere kui jälg geomeetrilise vandalismi aktist. Tahavaatepeeglist kummastumas meile kõik, mis oli ja kõik, mis oleks võinud olla. Kolme kunstniku ühisnäituse lähtepunktiks on territoriaalsusest ja ühiskondlikest piirangutest peegelduvate kohatundlike küsimuste sidumine materjalipõhise lähenemisega.

Näitus jääb avatuks 8. oktoobrini.
Thulema uus tootesari x prof Martin Pärn „Kontor ei ole enam kontor”
@ Pärnu mnt 158, Thulema salong

20.09—24.09.2021 kl 10—18 (T 21.09 kl 10—20)

Üritus T 21.09 kl 16.00 / tasuta
Registreerumine: thulema@thulema.ee

Disainiöö ajal on Thulema Salongis ainulaadne võimalus kuulata ja kaasa arutleda uue büroo alternatiivide üle koos professor Martin Pärnaga, sest teisipäeval, 21. septembril lahatakse teemat „Kontor ei ole enam kontor”. Pandeemilise pooleteist aastaga oleme kogenud, kuidas kontoritöö on muutunud asünkroonseks, toimudes distantsilt, kohast ja ajast sõltumata. Mida see uus olukord tähendab aga ettevõtetele nende töökeskkondade ümber kujundamisel, et seda uut tüüpi tööd toetada, on paljuski veel vastamata küsimus. — Disaini küsimus.


Samal ajal leiab Thulema Salongis aset Thulema uue tootesarja esmaesitlus! Thulema Salong on avatud kõigile heast disainist lugupidavatele huvilistele 20.09—24.09.2021 kell 10—18 / 21.09.21 kell 10—20 Pärnu mnt 158.

thulema.ee
@thulemafurniture
Solarise Disainitänav
@ Estonia pst 9, Solaris Keskus

20.09—26.09.2021 E-L kl 10—21, P kl 10—19 / tasuta

Solaris Keskus kutsub sind ka Disainiöö nädalal Solarise Disainitänavale tutvuma disainipoodides pakutavate innovaatiliste toodetega!

Kas teadsid, et TRIWA x Humanium kellad on valmistatud kokku kogutud illegaalsetest relvadest? Kellade müügist antakse 15% heategevuseks, et aidata konfliktsete piirkondade elu ning vähendada vägivalda. Pinqponq seljakotid on aga see-eest valmistatud tuhandetest plastikpudelitest. Birkenstocki sussid on 100% vegan. BestBrandsis on saadaval 100% looduslikust kautśukist valmistatud HUNTER kummikud. — Kõik see ja palju muud huvitavat ootab sind Solaris Keskuse Disainitänaval.

solaris.ee
@solariskeskus
#solariskeskus
#solarisondisain
Traadikunsti töötuba
@ Kopli FOOR. Marati 5a

21.09—26.09.2021 T-R kl 12—17, L kl 12—14, P kl 12—17 / 5 €
Kunstigaraažis Kopli FOOR toimuvad Disainiöö raames traadikunsti töötoad. Töötoas osalejad loovad endale mälestuseks traadivoolimise tehnikas jalgratta. Meisterda jalgratas endale koju toredaks sisustuselemendiks või kingi mõnele heale sõbrale!

@koplifoor
@maalikas