MAKE ROOM FOR DESIGN
16.–22. SEPT
#DISAINIÖÖ

INFOFestivaliala on avatud

E 17.00–21.00

T—P 12.00–20.00


Baltimaade suurim disainifestival Disainiöö avab oma uksed taas tööstushõngulises Krulli kvartalis (Kopli 70a, 10412 Tallinn). Nädalapikkune Disainiöö, mida külastab igal aastal üle 10 000 huvilise nii Eestist kui ka välismaalt, demonstreerib Eesti ja teiste riikide disainerite saavutusi ning käivitab arutelud disaini rollist tänapäeva ühiskonnas. Esmakordselt jõuab põhiprogramm pealinna piiridest välja Lahemaa südames asuvasse Joaveski külla.


Tänavu toimub taas disainivaldkonna tippsündmus Eesti Disainiauhindade gala, kus selguvad parima tootedisaini BRUNO laureaadid. Disainiöö programmi kuuluvad mitmete näituste (Itaalia "Carissimo Pinocchio"; Evi Tihemets x Kaupo Kikkas; Tarmo & Ivika Luisk) ja sündmuste kõrval ka hariv disainifoorum, PechaKucha välkloengud, lasteprogramm ja hulk töötube, sh Anthony Luciano ning Riina Õuna juhendamisel. 


Paljusid meelitavad
eesti disainikoolide lõputööde väljapanek, globaalse haardega Arts Thread'i disainierialade lõputöid koondav „Design Graduate Show“ (kus jätkub Disainiöö koostöö Mehhiko disainitudengitega), Haapsalu Graafilise Disaini Festivali plakatinäitus ning toote- ja materjalifookusega näitused. 


Disainiöö üks põhisündmusi, kestliku moe ning rõivadisaini etendus DOM toob lavale kohalike brändide loo kontseptuaalse spektaakli vormis. Festivali nädalavahetusel avatakse ülipopulaarne disainiturg Disainitänav, juba esmaspäevast on aga võimalus külastada minimessi SISUSTUS+, mis laieneb tänavu ka välialale. Festivalil on üle 25 satelliidi: huvilisi ootavad nii muuseumid, galeriid kui ka disainistuudiod; toimuvad ekskursioonid, vestlused, meistriklassid ja muud põnevad üritused üle terve linna.


Seekordse festivali soov on näidata, kuidas saab loovust parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonna loomisel rakendada. Keskendutakse väikestele paikadele, mille elavdamiseks on kasutatud loovat disainmõtlemist. Teemasse süvenev rahvusvaheline disainifoorum toob kokku arhitektid, linnaplaneerijad, disainerid ja entusiastid, kes jagavad ühist huvi jätkusuutliku, elamisväärse ja esteetiliselt meeldiva keskkonna loomise vastu. Inspireerivate ettekannetega esinevad Cameron Sinclair (USA), Stephan Clambaneva (USA), Spyros Bofylatos (Kreeka) ja Kitti Butter (Ungari).


Tallinnasse tulevad disainerite, urbanistide ja teadustöötajate delegatsioonid üheksast riigist, kes toovad näiteid muutustest, mida
nelja-aastase EU projekti (“SMOTIES – Creative Works for Small and Remote Places”) raames on ääremaadel ellu viidud. Projekti tulemuste kohta avaldatakse raamat, mille esmaesitlus toimub Disainiööl. Lisaks külastatakse festivali satelliiti Joaveskit, kus vana papivabriku territooriumil on eesti disainitiim rakendanud rida uuendusi.


Enamik Disainiöö üritustest on külastajatele tasuta. Tasu või registreerimise vajaduse puhul on vastav info veebis iga ürituse juures välja toodud, piletiinfo on saadaval paar rida allpool. Festivaliala on ratastooliga ligipääsetav. Tegevusi toimub nii siseruumides kui ka välialadel! 

Festivalinädal jääb septembri keskpaika: seetõttu palume riietumisel arvestada, et ilm võib olla üsna heitlik ja muutlik. Samuti palume, et austaksid teisi külastajaid, keskkonda ning disainerite ja korraldajate tööd.

PILETID


Nädalapikkuse festivali programm on rikkalik ning kuigi enamik sündmusi on kõigile tasuta, on programmis ka mõned tasulised sündmused. 

Palume piletid osta aegsasti, sest nõnda kindlustad koha endale põnevust pakkuval sündmusel. Samuti pane tähele, et hinnad tõusevad 1. augustil!

Disainiöö festivali pass ning piletid on saadaval Fienta.ee keskkonnas. 

OSALELiitu Disainiöö tiimiga

Otsime enda ridadesse festivali infopunkti juhti ning PechaKucha välkloengute pealikut! Kui tunned, et soovid nõu ja jõuga Disainiöö festivali toimumisse panustada, siis kirjuta meile kirke@disainioo.ee.
Märgi end vabatahtlikuna kirja

Nädalane festival saab teoks tänu meie suurepärastele vabatahtlikele ehk disainiöölastele! Ka see aasta ootame taibukaid ja tarmukaid disainisõpru liituma meie vabatahtlikega!

Kirjuta meie vabatahtlike juhile, kes võtab hea meelega ka juba kõige varasemate abiliste info ja küsimused vastu!

Vabatahtlikuks // Pane kirja!
Ole Disainiöö koostööpartner

Kui soovid panustada Disainiöö Festivali jätkuvasse edusse ning saada meie partneriks, siis kuulame sinu koostöömõtteid hea meelega: ükski idee pole liiga ulmeline, et seda ei tasuks välja käia!

Koostööprojektid
Kirke Tatar
kirke@disainioo.ee
+372 55590787

PRAKTILINE


Vaata täpsemalt, kuidas Krulli kvartalisse tulla Google Mapsist!

Krulli aladele on võimalik tulla jalgsi, auto, ühistranspordi ning jalgrattaga!

Alale on kaks sissepääsu: Kopli peavärav ning Volta värav. Kasutades Kopli väravat peab päris pikalt otse kõndima, ent ära kaota lootust, sest lõpus ootab sind Disainiöö festivaliala!


Ühistransport: nr 2 ja 6 tramm, lähimad peatused on Krulli ja Volta.


Jalgrattaid saab hoiustada Kopli ja Volta väravate vahetusläheduses.


Hotellide osas soovitame meie partnerit Nordic Forum Hotelli (soodustuse saamiseks kirjuta neile kasutades märksõna "Design").