Rahvusvaheline disainifoorum „Empowering Spaces Through Design“
N 19.09.2024
kl 10.00–16.00

Hind 30–59 €
Piletid saadaval siin!


Kas hea avalik ruum on ainult suurlinnade privileeg? Mis on vajalik, et tekiks mõnus ruum? Kuidas muuta ümbritsev keskkond huvitavamaks? Disainifoorumil arutletakse, kuidas saab loovust parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonna loomisel rakendada. Keskendutakse vähese rahvastikuga ja ääremaastunud piirkondadele, mille elavdamiseks on kasutatud loovat disainmõtlemist.



Cameron Sinclair

worldchanging.org
instagram.com/cameronasinclair


Cameron Sinclair on asutajaks üleilmsele teadus- ja arendusorganisatsioonile Worldchanging Institute, mis loob disainilahendusi humanitaarkriiside puhuks. Sinclair on ka Buffalo Ülikooli dotsent, kus ta õpetab disainidiplomaatiat ja humanitaararhitektuuri. Enne seda on ta olnud kaasasutajaks liikumisele Architecture for Humanity ja juhtinud sotsiaalset innovatsiooni Airbnb's. Ta on pälvinud TEDi auhinna, National Design auhinna ja oli hiljuti UIA 2030 Award finalist.


Disain(i) eluks

Maailmas, mis näib koost lagunevat, saab disain toimida kui mehhanism, mis loob püsivaid muutusi. Vahendite nappus, kliimakatastroof, poliitiline ebastabiilsus ja majanduslik muutlikkus on kõigest väljakutsed, mis vajavad uuenduslikke ja julgeid lahendusi. See ongi disaineri uus roll. Inimliku loovuse rakendamine eetika ja esteetika kokkupuutepunktis võib olla meie kõige olulisem oskus üldse - eriti tehisintellekti ajastul.



Stephan Clambaneva

park.bz
clamba.net
linkedin.com/in/stephanclambaneva

IG & X @clambanet


Stephan Clambaneva on ringdisaini ja -innovatsiooni juht, kel on globaalne kogemus ärinõustamises ja disainiuuenduste juhtimises. Kui ta pole hõivatud PARKi klientide konsulteerimise, homsete disainiliidrite koolitamise või idufirmade juhendamisega, tegeleb Stephan IDSA-s jätkusuutliku tulevikuga, toimetades New York’i disaininädalal või NYCxDesign’i nõuandekomitees, kuulutades Disaini võimu.


Disain inimkonna jaoks - Disaineri manifest

Tänapäeva ärimaastik nõuab muutust, mis panustaks meie maailma. Edukad on need ettevõtted, mis tegelevad aktiivselt pakiliste keskkonna- ja sotsiaalsete probleemidega. See annab disainijuhtidele võimaluse esile tõusta ja liikuda lühiajalisest investeeringute tootlusest inimkeskse ja taastuva mõtteviisi suunas. Lihtsalt järk-järgulistest öko-täiendustest enam ei piisa.



Spyros Bofylatos

instagram.com/spbofy/


Spyros Bofylatos on disainiuurija ja õppejõud. Tema uurimistöö vaatleb, kuidas disainiga seotud teadusuuringutega saab mõtestada üleminekut jätkusuutlikkuse suunas. Tema tööd hõlmavad jätkusuutliku disaini, käsitöö, materjalipõhise disaini ja sotsiaalse innovatsiooni valdkondi. Tal on enam kui kümne aasta pikkune kogemus disainihariduse ja loovuse edendamise alal, ta on õpetanud Kreekas, Indias, Saksamaal, Portugalis ja Suurbritannias.


Metsistunud Disain

Metsistunud Disaini eesmärk on toimida disaini transformatiivse raamistikuna kriisiderohke antropotseeni ajastul. Selles ettekandes avastatakse antropotseeni potentsiaali kolme eraldiseisva, seaduse äärealadel tegutsevate kultuuriliikumiste spekulatiivse dekonstruktsiooni kaudu. See paljastab väärtuslikke teadmisi loovuse, kohanemisvõime ja hajutatud disainimahu kohta.



Kitti Butter

linkedin.com/in/kitti-butter
instagram.com/butterkitti


Kitti Butter on teaduspõhine disainer, kes töötab Budapesti Moholy-Nagy kunsti- ja disainiülikooli (MOME) innovatsioonikeskuses. Tal on magistrikraad tootedisainis MOMEst. Tema praegune töö tegeleb inimülese kohaloome ja bioloogilise mitmekesisuse vastupidavusega, keskendudes eelkõige tolmeldajatele. Kitti tegeleb ka biodisaini projektidega, töötades seenemütseeliga, et luua biolagunevaid disainiesemeid, nagu näiteks Growing Objects lampide sari.


Pollino: Distsipliinide ühendamine inimüleses kohaloomes

Kuidas saavad disainerid tõhusalt osaleda ökoloogilises kohaloomes ja muuta teadmised toimivateks disainilahendusteks? Selles loengus tutvustab Kitti Butter projekti Pollino, mis teeb tolmeldajaid toetavad sekkumised linnaruumi osaks, edendades nõnda tervislikke ökosüsteeme ja julgustades ka üldsust osalema elurikkuse säilitamises.